Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 16144269



*

nr 1614 4269


Anders Heller

(f. 1904), Sverige


Anders Heller (b. 1904), Sweden. Signed, Foresta 1924. Image dimensions: 25x32 cm, outer dimensions including frame: 39x43 cm,


ETCHING, Signerad, Foresta 1924. Bildmått: 25x32 cm, yttermått inklusive ram: 39x43 cm


Anders (Andor) Heller, Hungarian-Swedish painter, born 1904.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Auction date:

Monday April 22 2024
at 20:59:24



  • Artist/Designer

Anders Heller

Anders (Andor) Heller, Hungarian-Swedish painter, born 1904.

Read more about Anders Heller
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr